Pont : 48,9
Vámpírnapló(k) egy antivámpírtól
Két nap az örökkévalóságból
Június van, baszott
meleg, elfogyott a jégrém, hajat kéne mosnom, ja, és az épp a közös ágyikónkban
szunyókáló pasimnak rohadtul az utolsó pillanatban jutott eszébe bejelenteni,
hogy ő amúgy egy kicseszett drakula!
Szóval, az egész faszság tegnap kezdődött.
A korábban beígért
házavató bulihoz természetesen egyikünknek sem volt kedve, így annak az ötletét
hamar elvetettük. Ha már a lakásra is úgy csórtuk össze mindenfelől a pénzt, akkor
mégis mi a retekért, na, meg mi a retekből ünnepeljünk? Különben is, miért
lenne érdekünk Teréz anyását játszva teletömni piával meg kajával még a
nemlétező barátainkat is, pusztán olyan pitiáner indíttatásból, mert ez a menő?
Nem, köszi, etesse csak mindenki magát, ha éhes.
De, hogy azért a
módját mégis megadjuk, Chanyeol szabadságot vett ki én pedig előre kiválogattam
egy rakat horrorfilmet, abból a tipikus „összecsinálodmagad” fajtából. A végighenyélt
délelőtt után közösen összedobtunk egy, a várttal ellentétben nem is annyira
hányadék ebédet, aztán a kanapéra telepedve nekiálltunk kivégezni a kis
listámat. Minden bosszantóan nyugisan ment: én nem meglepő módon a térdeim
takarásában maradva hallgattam körülbelül négy órán keresztül, hogy aktuál ki
halálozik el, míg a colos érdeklődve, a vállamra dőlve fürkészte a képernyőt.
Hamar rájöttem, hogy őt ez maximálisan leköti és még csak fel sem merül benne,
hogy akár, esetleg, talán, de tényleg csak talán tök romin össze lehetne közben
bújni, vagy ilyesmi. Ó, hát miért is
merülne?
Rendesen
megváltásként ért, amikor Chan két ásítás között poénból megjegyezte, hogy ha
ennyire unalmasnak találom, akkor inkább dobjak össze neki egy kávét, mert a
besötétített szoba ráhozta az álmosságot. Kis
édes. Valójában ő maga is meglepődött, hogy kibújva mellőle azonnal
felpattantam, és totál figyelmen kívül hagyva a zsibbadó jobb lábamat, se szó,
se beszéd átiszkoltam a konyhába teljesíteni a kérését. Mint valami öleb. Jesszus, behányok magamtól.
Természetesen a
nappalival egybenyitott, még erősen festékszagtól bűzlő helyiség a lehető
legcsekélyebb menedéket nyújtotta a roppant aranyos, bizalomgerjesztő hangok
elől, de én mégis borzasztóan megkönnyebbültem. Normál esetben előbb állnék le
fonogatni Vin Diesel haját, minthogy lelkesen ugorjak Chan óhajára, de a sajgó
popóm ezúttal elfeledtette velem a dívabüszkeségemet.
Undorító, lusta dög
lévén nem akartam nekiállni főzőcskézni, így rohadtul elégedett voltam
magammal, amikor felfedeztem, hogy instant kávéporunk is akad még a dobozkájának
az alján. Kicsit azért reménykedtem benne, hogy ha kellőképpen elhúzom a
dolgokat a hűtűben való kotorászással, a drágalátós pasimnak majd feltűnik a
hiányom és utánam vánszorog meglesni, élek-e még. Ekkor pedig meglát majd a
főzőhelyiség olcsó, erősen narancsos fényében lubickolva, és mivel nem fog
tudni ellenállni szépségemnek, az ölébe kap, becipel a hálószobánkba, ott pedig...
Ó nem, maradjunk csak a realitás talaján! A szűzlányka álmaimnak nem jött el az
ideje.
Lassan tíz perce
szemeztem a közönséges fehér és a citromsárga tejesdobozzal, amikor is
megelégelve a bénaságomat, végül az utóbbi mellett döntöttem. Mert igen, én
szegény, gyarló lélek arra merészeltem következtetni, hogy titokban érzékenysége
lehet, és nem csak passzióból foglaltatja a laktózmentessel a helyet. Közben az
egóm is regenerálódott. Sikeresen felbíztattam magam, hogy Byun Baekhyun igenis
egy csábos, vadító, zongorista és mintegy mellesleg csodatévő ujjakkal
megáldott férfi, akire minden létező személy ráizgul előbb, vagy utóbb. Még az
én világi szerencsétlen párom is. Csak őt rá kell kicsit segíteni.
Saját fejemben zajló
öndicsőítésemből az zavart fel, hogy észrevettem: az állítólagos laktózmentes
tej, amivel a nagy elmélkedések közepette már félig megtöltöttem a hatalmas,
fehér bögrét, piros és túlságosan is sűrű. Mi
a ménkű, gondoltam. Míg fejben azt próbáltam besaccolni, mennyire lehet
romlott a cucc, ha már a színe is ilyen kiábrándító, gyanútlanul belemártottam
a mutatóujjamat. Olyan fura, undi állaga volt az egésznek, ennek ellenére mégis
a számba vettem és miközben próbáltam beazonosítani, még nyamnyogtam is rajta
egy ideig. Mivel továbbra sem világosultam meg, már éppen készültem újabb
adagért nyúlni, amikor is végre kapcsolt az agyam.
Aztán sikítottam.
És igen, millió pacsi
és ováció nekem, sikeresen felfedeztem Drakuyeol amúgy zseniálisan nyomorult
módon álcázott, instant vérbankját. Amit képes volt a hűtőben tárolni! A mi
kicseszett hűtőnkben! UNDORÍTÓ. Csupa nagybetűvel. A legszörnyűbb pedig, hogy
azt hitte, tényleg nem fogom észrevenni. Mármint teljesen oké, hogy ő, a nagy felsőbbrendű
vérszopó, lebecsül engem, közönséges halandót, de, hogy még azt se nézi ki
belőlem, hogy ismerjem a saját hűtőm tartalmát! Hát ez azért mindennek a
teteje! Akkor rakta volna mondjuk valami olyanba, amit utálok! Vagy mittudomén. Biztos vannak ilyen
speckó vérbogyók, mint a filmekben. Csak beveszed és máris fasza minden, nem
kell senkit sem kinyírnod vagy lecsapolnod érte. Sőt, ha már az ő ötletét
akarjuk továbbvinni, simán álcázhatta volna mondjuk ilyen laktáz enzimes,
tablettás búbánatnak. Ekkora amatőrt,
basszus!
Tudom, mire gondol
most mindenki. Valószínűleg hülye vagyok, amiért ezen akadok fenn. Vagyis nem.
Azért vagyok hülye, mert nem verem magam a padlóhoz és tartok magam elé
feszületet, ritmikusan skandálva, hogy „távozzdémon”, meg egyéb nyalánkságok.
De ember, kiskorom óta tuszkolják belém a rengeteg faszságot, tündéreken,
sárkányokon és koboldokon nőttem fel! Most őszintén. Nem minden takony kölök
arra vágyik, hogy a mesék ne csak mesék legyenek?
Tegye fel a kezét,
aki soha nem akart unikornison lovagolni, varázsolni, vagy tündérport szórogatva
madarakkal repkedni! És most nagyon-nagyon sürgősen tegye le, mert tudom,
maximálisan biztos vagyok benne, hogy kamuzik. Személy szerint bármit megadtam
volna, hogy ezek ne csak bugyuta legendák legyenek, hanem valós, létező
lehetőségek egy izgalmasabb élethez. Szóval, joggal feltételezem, hogy én, akinek
már bakfis korában is az Alkonyat volt a szentírása, talán még maguknál a
vámpíroknál is többet tudok a fajtájukról. A fél életemet azzal töltöttem, hogy
próbáltam Edward és Jacob között dönteni, meg elfogadni, hogy amiatt a tésztaképű
némber miatt nem fognak soha összejönni. Tizenhárom évesen, javában élve a
darkos, szellemidéző-Baekhyun korszakomat, abban reménykedtem, hogy jönni fog
egy fiatalabb kiadású Drakula, átváltoztat, és majd kiszipolyozhatok mindenkit,
aki aktuál valamilyen apróság miatt idegesít. Éppen ezért, nehogy már még
nekiálljak feljebb, amiért az imáim meghallgatásra találtak és megkaptam Edward
reinkarnációját Chanyeol személyében!
Én igenis becsülöm az
ajándékokat. Már az is nagy dolog volt, hogy találtam egy pasit, akiért ha úgy
adódna, hajlandó lennék a lehető legrosszabb formámban, undorító, otthoni
göncökben és felpuffadt arccal is simán az utcára merészkedni. Mert szeretem. És mert én fizettem a ház
nagyobb részét, ő pedig még tartozik nekem a különbözettel. Lehet fasz vagyok,
de Chan nem hozta szóba a közös kasszát, szóval vessen csak magára. Ha már
többszörösen alárendelt vagyok a kapcsolatunkban, igenis elvárom, hogy kezdeményezzen!
Erre most kiderül,
hogy vámpír. Hát, egye fene, úgy néz ki,
csipáznak az égiek. Nincs mit tenni. Ha az elkövetkező tíz évemben a
lottónyerés lesz az életem álma, az is teljesülni fog?
Persze, a kis piszok
először nem akarta megmondani, miért tárol - feltehetőleg állati eredetű - vért
nálunk. Amint sikerült megkülönböztetnie a filmes sikításokat az enyémtől,
másodpercek töredéke alatt berobbant a konyhába, hogy aztán szembetalálja magát
a feltehetőleg holtsápadt, sokkos pofikámmal. Ezt követően, mikor tekintete rólam
levándorolt a „laktózmentes tej” dobozára, valahogy ijedtebbé vált annál, mint amilyennek
én képzeltem abban a pillanatban magamat. Átszelte a köztünk lévő távolságot és
a bögréért nyúlt, de én valamiért hirtelen nem akartam, hogy elvegye a
bizonyítékom, szóval én is így tettem, aminek az lett a vége, hogy lökdösődni kezdtünk.
Rövidke, de annál velősebb pankrációimitálásunk után épp készültem bevinni neki
a végső csapást, amikor az ijedt Chan a nagy hátrálások közepette könyökével
sikeresen lesodorta a porcelánt a pultról.
Na, ezután míg szó
nélkül felnyaltuk a csempéről a sok szutykot, megpróbáltam mérlegelni a
lehetőségeket. A végére már kezdtem egészen úgy érezni, hogy az fog jobban
kiakasztani, ha kiderül, hogy nem vámpír, hanem ez valami beteg hobbija, vagy
ilyesmi. Visszabattyogtunk a nappaliba, Chan kikapcsolta a tévét, én pedig
elhelyezkedtem a kanapén és vártam, hogy ő is hasonlóképpen tegyen. Borzasztóan
kínos és kellemetlen fél órányi kínvallatás után nagy nehezen benyögte, hogy
igen, amúgy ő egy vámpír, igen, vért szop – mire én roppant poénosan
megjegyeztem, hogy akkor én is vámpír lehetek, csak nem vérrel táplálkozom - és
igen, azt is megitta volna, amit én most szépen elpocsékoltam. Aztán már minden
simán ment, hamarosan az ölembe fekve magyarázta a szemfogainak a rendkívül
bonyolult, hozzám hasonló prolik számára szinte már-már felfoghatatlan
működését.
Szóval így zajlott a
tegnapi napom.
- Chan… – próbálkozom
újra, amint végre, hosszú-hosszú idő múlva feltűnik, hogy az ágyban szuszogó,
nyakig bebugyolált test mocorogni kezd.
Végül is, csak pár órát kellett várnom rá.
Kibújok a rövidnadrágomból,
ledobom a pólómat, megszabadulok a papucsomtól, majd megemelem a súlyos, fehér
paplant és bevackolom magamat mellé. Szándékosan nem csusszanok közelebb hozzá,
csak türelmesen nézem a már jól ismert pőre, sima hátát és a tarkóját. Tudom,
hogy érzi. A vámpíroknak megvan az a képességük, hogy minden körülöttük zajló
dologgal maximálisan tisztában vannak, ami megjegyzem, kibaszott idegesítő.
- Nem – mormogja
halkan azon a borzasztóan szexi, karcos hangján, nekem pedig úgy kell
visszafognom magam, nehogy elcseppenjek tőle.
- Nem is tudod, mit
akarok!
Kis suttyó! Bosszúból meztelen, hideg
talpamat a hátához nyomom, mire összerezzen és felordít.
- Ya! – Teljes
testével felém fordul, hogy aztán a dühös, megöllektekisgörcs nézésével
helyretegyen, de én gyorsabb vagyok és egy apró szájrapuszivál lenyugtatom a
kedélyeket.
Hehe. Primitív férfiak.
- Chan – kezdek bele
megint, a lehető legkomolyabb pofimat felöltve -, csinálj belőlem vámpírt!
Felnevet. Aztán
leesik neki, hogy nem viccelek.
- Ó, ne csináld már!
– Sóhajtva átkarolja a derekamat, majd közelebb von magához és rövid
fészkelődés után a hajamba fúrja az arcát, mielőtt beszélni kezd. –
Kétszáztizennégy éves vagyok. Háromszáz alatt még csak nem is hallottam
olyanról, akinek sikerült az átváltoztatás.
- Akkor a mi
kapcsolatunk egészen új szintre emeli a pedofíliát – vágok közbe röhögve, mert
úgy érzem, muszáj vagyok megcsillogtatni a zsenialitásomat. Ha a korkülönbség
számít, vajon az, hogy együtt vagyunk, egy tízes skálán mennyire lehet
polgárpukkasztó? Csak, mert kétszáztizennégy az jó sokszor huszonhárom.
Lemondóan megrázza a
fejét.
- A mi kapcsolatunk
elég sok mindent emel új szintre. – Ezen elmosolyodok. – Szóval, ha továbbra is
szeretnél ezzel az édes bébivámpírral járni – kezdi, én pedig nem bírom
megállni, hogy ne nevessem el magam -, kénytelen vagy elfogadni, hogy egy
darabig még nem lehet szemfogad.
Kicsit eltávolodok
tőle, hogy a szemébe nézhessek. Vajon
miért nem pirosak az íriszei? Annyira illúzióromboló találni egy olyan
vámpírt, aki amellett, hogy vércuki – vér, haha - és nem akar senkit sem
darabokra tépkedni, még csak nem is néz ki úgy, ahogy kéne. Nem különösebben
sápadt, nincsenek tündéri, hegyes fülecskéi és denevérré sem tud változni,
bármennyire is menő lenne. Nem rendelkezik emberfeletti erővel, átlagos
izomzattal van megáldva, nem teleportál és nem fut villámgyorsan. Magyarán az
Alkonyat már rögtön az elején, kocsis jelenetnél elvesztette a hitelességét.
Ezek szerint Edwardon is simán átment volna az autó, ami azért elég drámai
befejezése lett volna egy történetnek, ami gyakorlatilag még csak el sem
kezdődött. Na, azért nem kell hősködni!
Eh, nem tudom. Most
kérdezzek rá? Azért nem vagyok annyira hülye. Bár szeretnék nem gondolni
rá, de bármennyire is próbálkozom, nehéz figyelmen kívül hagyni a tényt, hogy ő
nem öregszik, én meg igen. Ha nem változtat át, szépen lassan megvénülök itt, egy
idős tata seggében meg nem hiszem, hogy akar majd turkálni. Kivéve, ha ez valamiféle
beteg fétis.
- Akkor, ha meghalok,
az ujjcsontjaimat fűzd fel valami menő madzagra, csinálj belőle nyakláncot és
cipelj magaddal mindenhová, hogy kísérthesselek – vetem oda, a kelleténél talán
kissé több éllel.
Folytatnom sem igazán
kell, a tekintetéből látom, hogy tisztában van azzal, mire gondolok épp. Vagy talán csak előre tudta, hogy ez lesz a
vége.
- Sokan meghaltak már
körülöttem – mondja, majd az enyémnek dönti a homlokát és még mielőtt
felcsattannék, hogy ez mégis miféle nyugtatás akart lenni, behunyt szemmel
folytatja – Nem szándékozom hagyni, hogy közéjük tartozz.
- Miért? – Hangomban
se harag, se bánat nincs, magamat is meglepem a diplomatikusságommal. – Akkor
mit tervezel? Kiszívod a vérem? Vagy már most átharapod álmomban a torkom?
- Vámpír vagyok, nem holmi
vérfarkas! – sziszegi sértődötten – Amúgy meg, tuti kiakadna az állkapcsom. Nem
éri meg.
Nem bírom megállni, a
vállgödrébe fúrom a fejem és hangosan felröhögök. Park Chanyeol, a vámpírok vámpírja!
- Akkor nincs mese, rendesen
kell kinyírnod.
Megköszörüli a
torkát, majd a lehető lekomolyabban oldalát elővéve megszólal.
- Nem vagyok
nekrofil. A hulláddal nem sokra mennék.
- Tudtam, hogy csak
kihasználsz – sóhajtok fel drámaian.
Lebiggyeszti az
ajkait.
- Lebuktam. Bocsi.
Egy darabig csak szótlanul
bámulom, majd amint feltűnik, hogy pilláit lehunyva lassan újból álomba
szenderül, úgy döntök, inkább a kezeimbe veszem az irányítást. A hátára
görgetem, amit szerencsére hagy, így pillanatokon belül már a combjain csücsülve
bámulok le rá. Chan ellazul alattam, forró bőrére szorított ujjaimmal érzem,
ahogy a hasfalán hirtelen megfeszülő izmok újból elernyednek. Tekintetemet lassan
végigvezetem mellkasán, a széles vállán, a hosszú, vékony nyakán, végül
megállapodok az arcánál.
Tudom, hogy nem kéne
ilyen mondani egy felnőtt, érett férfiről, de egyszerűen gyönyörű. Az egész
lénye, a kislábujjától az édes, elálló fülein át egészen a feje búbjáig. Nem az
a bájos, bugyiszaggató szépfiú, mint mondjuk én, hanem valami egészen más.
Egyszerre vad és lágy, tele van ellentmondásokkal és logikai bukfencekkel.
Igazából az egész létezése egy anomália. Minél jobban megismerem, annál
kevesebbet tudok róla. És mégis, hogy a retekbe lehet valaki ilyen tökéletes?
Néha nagyon szeretném azt hinni, hogy csak én látom ilyennek. Mármint, hogy
soha nem fog jönni egy jobb, egy szebb, és megtarthatom csak magamnak. Piszok
önző dolog, de ez van.
- Milyen érzés
megharapni valakit?
Elgondolkodik a
kérdésemen.
- Nekem nagyon jó! – Felröhög.
- A másik illetőnek gondolom már kevésbé.
Gyanakodva pillantok
rá.
- Légyszi mondd, hogy
a szexuális töltetes cucc nem kamu!
És én még reménykedtem, hogy ezzel bővíthetjük
a hálószobai repertoárunkat!
- Ha mazochista
hajlamaid vannak, biztos tök jó érzés, hogy kilyukasztanak. Máskülönben szar.
Pár másodpercig gondolkodom,
de végül a kíváncsiságom győzedelmeskedik a józan eszem felett. Már, ha van egyáltalán olyanom.
- Hogy harapsz meg
valakit?
Chanyeol kihívóan
felvonja a szemöldökét, majd borzasztóan lassan, mintha csak arra várna, hogy
ellenkezzek, ülőhelyzetbe tornázza magát. Úgy, hogy az ölében csücsülök, most
körülbelül egymagasak lehetünk. Ritka
pillanatok egyike.
Utálom a kihívásokat,
most mégis bárgyún vigyorgok, ahogy megbillentem a fejem, ezzel némi
hozzáférést biztosítva a nyakamhoz.
- Ösztönből jön –
kezdi, miközben mutatóujjával idegőrlő lassúsággal apró köröket kezd el
rajzolgatni a kulcscsontom felett - Nem olyan, mint amikor emberi ételt eszek.
A testem érzi, hogy mit akarok, az érzékeim kiélesednek és csak egy dologra tudok
fókuszálni. – Azaz rám, haha! – Nem
feltétlenül kell éhesnek lennem hozzá, de mivel az áldozat emlékei nem tűnnek
el, mint a filmekben, nem mindegy, hogy milyen helyzetben teszem meg.
- Sok… - Ajkai a
nyakamat súrolják. – Sokszor csináltad már?
Megáll.
- Nem igazán. Talán
kétszer. Nem lett jó végük.
- Ha azt mondod,
kinyírtál valakit, nem hiszem el – felnevetek, arcát látva pedig csak még
biztosabb leszek abban, hogy az én vámpírom maximálisan ártalmatlan.
- Nem. Az elsőnél
észrevette a csaj, hogy mi történik, és elkezdett ütni. – Apró csókot nyom a
nyakamra. - Majdnem én kerültem a végén kórházba.
Miért nem lepődök meg? Mondjuk, a némber
helyében én önként és dalolva, tálcán kínáltam volna magam, de hát ki tudja,
mikor volt ez. Kétszáztizennégy év alatt rengeteget változhattak az emberek. Többek között divat lett a jóízlés.
- Hány éves voltál
amikor átváltoztattak?
Chanyeol
hitetlenkedve felpillant rám.
- Huszonkettő.
Elégedetten
elvigyorodok.
- Akkor, ha úgy
nézzük, én vagyok az idősebb – állapítom meg büszkén.
- Ha nagyon, nagyon
úgy nézzük, és leszámítjuk még azt a pár évet, talán. – Örülök, hogy rám
hagyja. Jól teszi. Velem nem érdemes ujjat húzni. – Még valami?
- Nem is tudom. Tudsz
még másra is fókuszálni? – kérdezem, színlelt aggodalmassággal – Vagy túlságosan
élesek már rám az érzékeid?
Hitetlenkedve bámul,
aztán olyan sunyi kifejezés költözik az arcára, hogy azon nyomba megbánom a
csipkelődésemet. Ó, baszki. Megtanulhattam volna már, hogy ezeket a csatákat
mindig én veszítem el…
- Tudod mit? – Nevet.
A szemétje! – Ne kérdezz. Már túl
élesek.
Visszahajol hozzám,
majd apró, édes puszikkal megindul az állkapcsom irányába felfedezőútra. Igazán
szeretném azt hinni, hogy mindez az irántam érzett, mérhetetlen szeretetének az
egyik kifejezőeszköze, de hamar rájövök, hogy csak a lehető legideálisabb
helyet próbálja épp felkutatni magának. Ettől függetlenül eddig egészen bejön a
vérbank szerepe.
Fogaival finoman
meghúzza a bőrt, aztán enyhítésképpen csókot lehel rá, én pedig bármennyire is
nem számítottam rá, élvezem. Remélem nem
azért ilyen jó ebben, mert kamuzott, és valójában amint lehetősége van rá,
hobbiból embereket csapol a hátam mögött... Baljával a hajamba túr és
finoman picit még dönt a fejemen, én pedig barátkozok közben a
kiszolgáltatottság keserű érzetével. Ha nem róla lenne szó, tuti nem akarnám
ezt, és mégtutibb, hogy nem hagynám. Végül is, ilyen helyzetben tényleg
átharaphatná a torkomat, ha annyira akarná.
Türelmetlenül fészkelődni
kezdek az ölében.
- Na gyerünk, szívd
ki a vérem, Rómeó!
Mintha csak
jóváhagyásra várt volna, érzem, ahogy a szemfogai feltépik a bőrömet és meglepően
mélyen a húsomba vájnak. Nem mocorog és nem áll le szétcincálni, amiért
tényleg, borzasztóan hálás vagyok. Egy pillanatra végigfut rajtam a borzongás –
nem, nem a jóleső, ahwwdejó borzongás, hanem az a rossz, eztnemkéne borzongás
-, és hálát adok az égnek, amiért szorosan tart, mert én már nem vagyok képes
rá. Isteni szerencse, hogy három kínkeserves másodperc után elhúzódik, mert még
egy pillanat és vagy elájulok, vagy nekiállok sikítozni.
Nem azért, mert
annyira fáj, bár szó mi szó, a fájdalomküszöböm is elég alacsony. Egyszerűen
csak bekapcsol még a nemlétező riasztórendszerem is és késztetést érzek arra,
hogy megpróbáljak menekülni.
- Ennyi?
- A harapós rész
ennyi. – Rámnéz, én pedig nem tudom nem észrevenni a szemei éhes csillogását és
az ajka szélén megbúvó, apró vércseppecskét. Tulajdonképpen egész szexi. –
Nagyon rossz volt?
- Túlélhető. –
Hüvelykujjammal megtörlöm a száját és lágyan, szeretetteljesen végigsimítok az
arcán. – Ha már vérzik ez a szar, csinálj vele valamit. Ne vesszen kárba Byun
Baekhyun drága vére!
- Nagyon nagylelkű
vagy ma – gúnyolódik, ám azért mégiscsak a sebhez hajol és buzgón nekiáll
nyalogatni a folyamatosan szivárgó vörös nedűt.
Roppant elégedett
vagyok magammal.
- Tudom. Mostmár
kérdezhetek?
- Kérdezz, ha
szeretnél – mormogja, de láthatóan van, ami jobban lefoglalja.
Megköszörülöm a
torkomat.
- Ez mindig is
érdekelt… - Bátorítóan hümmög egyet én pedig köhintek. – Szóval, ha menstruál
egy lány, ti azt érzitek, meg minden? Ez nem baromi kínos? És a betéteket nem… Nem
is tudom, nem kukázzátok ki meg ilyenek, ugye?
Chanyeol elszakad a
nyakamtól és a két tenyere közé fogva az arcomat, összevont szemöldökkel
nekiáll méregetni. Láthatóan próbál rájönni, hogy viccelek-e, de amint nem
talál semmi erre utaló jelet, csak megforgatja a szemeit.
- Meglepő, hogy egy
ilyen csinos pofiba mennyire kevés értelmes gondolat szorult. – Dühös,
felháborodott tekintetemet látva elneveti magát. Mekkora gyökér! – Igen, érezzük. Na gyere, ragasszuk le.
Legörget magáról, aztán
egy lassú, amolyan tipikusan cicás nyújtózkodás kíséretében feláll az ágyról,
majd úgy, ahogy van, egy szál boxerben kivonul a fürdőszobába. Igazából irigy
vagyok, én is szeretnék tudni ilyen szexin hátropogtatni, meg ilyenek. Viszont
nincs okom reklamálni. Ha ez is menne, túlságosan is jó lennék már erre a
világra.
Mielőtt utána megyek,
felkapom a pólóm.
- És ez nem fura? –
kérdem, aztán felpattanva a mosógép tetejére figyelem, ahogy nekiáll a
mosdókagyló fölötti, üveges szekrényben kotorászni.
Én tuti nem vettem sebtapaszt,
mert nem vagyok ennyire előrelátó, és még tutibb, hogy nem tettem oda, de azért
hátha. A bizalmam benne van.
- Az a fura, hogy
téged ez érdekel – nevet fel, majd diadalomittas arckifejezéssel, no meg egy
pofás, valószínűleg általa összeállított elsősegélyes dobozkával a kezében
felém fordul.
- De te szereted, ha
valaki fura – mondom ki a nyilvánvalót.
Elém lép és nekiáll
ellátni a sebemet. Készségesen újból oldalra billentem a fejem. Mennyire normális, hogy még ebben is ügyes? Bezzeg
én egy nyamvadt rántottát nem tudok elővarázsolni.
- Csak, mert normálisnak
lenni olyan unalmas – szólal meg pár perces hallgatás után, majd elővesz valami
kis tégelyes cuccot és a benne lévő, rozsdabarna trutyiból ráken egy keveset a nyakamra.
Az égő, csípő érzésre felsikítok. Esküszöm
jobban fáj, mint maga a harapás!
- Ya, arról volt szó,
hogy nem akarsz megölni! – rivallok rá, mire ő vigasztalásképp fejcsóválva, a
tarkómnál fogva a mellkasának dönti a buksimat és belecsókol a hajamba - Vámpír
vagy. Az minden, csak nem normális – suttogom.
Ajkaim a bőrét
súrolják.
- Igen, valahogy már
rájöttem. – Rá sem kell néznem, hallom a hangján, hogy mosolyog.
- Amúgy az Alkonyatot
vágod, nem?
Chanyeol eltávolodik,
unott képpel nemet int a fejével és helyettem inkább újra a dobozkának szenteli
a figyelmét. Egyre jobban kezdem elveszteni a hitemet a vámpírok dicső fajában.
Amellett, hogy a vérszopáson kívül semmi érdemlegeset nem csinálnák, még a
kultúrájuk alappilléreivel sincsenek tisztában. Ez baromira gáz!
- Már a neve sem
szimpatikus.
Agyfasz. De tényleg.
- Akkor gondolom nem
fog elvinni a Volturi, amiért egy emberrel fajtalankodsz. – Közben a körmeimet
nézegetem. Túl hosszúak.
- Mi az a Volturi? –
kérdezi, őszinte döbbenettel a hangjában.
- Ezt sem tudod? – Arcát
látva kénytelen vagyok felnevetni. – Látod, te vagy a fura, nem én.
Megforgatja a
szemeit.
- Bármennyire is
szeretnék belemenni megint ebbe, érett kétszáztizennégy éves férfi lévén inkább
nem fogok. – Itt büszkén kidülleszti a mellkasát. – Egy vámpírnak úgyis mindig
igaza van!
- Hű, Park Chanyeol!
– füttyentek - Hogy neked mekkora arcod lett!
Láthatóan totál
büszke magára, én pedig nem bírok magammal, vele együtt vigyorgok. Időközben
úgy tűnik, megtalálta azt is, amit keresett.
- Egyébként – szólal
meg hirtelen, de nem folytatja. Összevont szemöldökkel méregeti a sérülésemet.
- Hm? – Megvárom,
amíg sikeresen, a lehető legspeckóbb szögben felragasztja a sebtapaszt és csak
utána kérdezek vissza.
Hátrébb lép és
megszemléli a mesterművét.
- Meg fogom találni a
módját, hogy átváltozhass.
Ó, még mindig ezen kattog?
- Miért?
Újra visszabattyog az
üvegesszekrényhez, és már épp kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy nem fog
válaszolni, mikor ugyan háttal nekem, de újra megszólal.
- Mert veled még az
örökkévalóság se lenne unalmas.
Hirtelen nagyon
boldog vagyok, hogy nem látja az arcomat. Szörnyen nézek ki kipirult pofival.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése